Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů
     

UPOZORNĚNÍ:
Prosíme zájemce o Aramejský Otčenáš, sledujte tyto stránky.
Pokud by došlo k nějakým změnám v konání Aramejského Otčenáše,
bude to zde uvedeno.AKCE NA ROK 2018

* VEČERY S MANTRAMI A S TANCI DÁVNÝCH TRADIC
Jednoduché kruhové tance z různých náboženských tradic, které můžeme tancovat a zpívat pro radost i jako duchovní cestu. Účastnit se mohou i ti, kteří nikdy netancovali a domnívají se, že neumějí zpívat. Můžete přijít bez přihlášení. Chcete-li dostávat předem texty tanců, napište nám. Více info na: www.tancime.cz

V PRAZE Domov mládeže Jedličkova ústavu, Na Topolce 1 (cca 5 minut pěšky od metra Vyšehrad), od 19 do 21 hod :
15. 1., 29. 1., 12. 2., 26. 2., 12. 3. (povede Zubin Nur), 26. 3., 9. 4., 23. 4., 14. 5., 28. 5., 11. 6., 25. 6., 10. 9., 24. 9. (povede Rahmana), 1. 10. - TYTO TANCE SE NEKONAJÍ, 15. 10., 29. 10., 12. 11., 26. 11., Aram. Otčenáš 10. 12. od 18.30 hodin.
Vstupné dobrovolné

V ČESKÝCH
BUDĚJOVICÍCH
Beseda, Na Sadech 18, 19.9., 10.10., 14.11., Aram. Otčenáš 19.12. od 18,45 - 20,45 hod. Vstupné dobrovolné
V BRNĚ Aramejský Otčenáš 17.12.
V HRADCI KRÁLOVÉ Aramejský Otčenáš 9.12.

  Trénink v tancích univerzálního míru (tance uctívající tradice hinduismu, buddhismu a zoroastrismu)  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 8.-11.3.  
  Vložné: 3950 Kč  
   

S Ludmilou Chrášťanskou ajako hostem Zubin Nur z Holandska.

Další modul tréninku v tancích univerzálního míru, tentokrát zaměřeného na. tance inspirované hinduismem, buddhismem a zoroastrismem. Smyslem tréninku je proniknout hluboko do moudrých světových tradic, naučit se vnímat ducha těchto tanců, a event. se naučit je předávat dál. Tance mohou být zdrojem našeho uzdravení a osobního rozvoje, mohou se stát naší duchovní cestou. Můžete se zúčastnit i jen jednotlivých modulů.


Ponoříme se do bohatého oceánu moudrosti, který můžeme najít v těchto dávných duchovních cestách. Budeme se učit mantry a tance z těchto tradic. Budeme také užívat některé z jejich spirituálních praxí a učit se, jak se naladit na různé bohy, bohyně, Buddhy a bódhisattvy a jak tato cvičení nás mohou obohatit a podpořit v našem denním životě.
 

  XVI. Mezinárodní taneční kemp  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 13.-20.7.  
  Vložné: bude upřesněno  
   
 

Týdenní setkání ve velké rodině – děti, rodiče, prarodiče, všichni v jednom kruhu. Bytí spolu v překrásném prostředí přírody Jižních Čech, bohatý „program“ kruhových tanců, workshopů, divadel, písní, společné tvorby, meditací, bytí v opravdovosti. Hlavním nástrojem nám budou kruhové tance s živou hudbou za zpěvu manter a posvátných písní inspirovaných dávnými tradicemi mnoha kultur naší planety. Slouží k oslavě života, modlitbě, léčení a především hlubokému spojení s lidmi, Zemí, Vesmírem a posvátnem… Také nás čeká pestrá nabídka tvořivých dílen a workshopů, společná práce, meditace, obřady, zikry, ženské a mužské kruhy, rodinný program, práce s hlasem, bubnování, improvizace, hudební relaxace, program pro děti, vícehlasé zpívání, masáže, sdílení v kruhu a všechno, co kdo přinese a nabídne. Kromě Českých lektorů a učitelů nás jako vždy obohatí i učitelé a tanečníci ze zahraničí – vše je překládáno do angličtiny. Více info zde: www.dancecamp.cz

 

  Trénink v tancích univerzálního míru (tance uctívající Bohyni Velkou Matku a přírodní národy)  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 20.-23.9.  
  Vložné: 3950 Kč  
   

S L. Chrášťanskou a Rahmanou ze SRN.

Další modul tréninku v tancích univerzálního míru. Smyslem tréninku je proniknout hluboko do moudrých světových tradic, naučit se vnímat ducha těchto tanců, a event. se naučit je předávat dál. Tance mohou být zdrojem našeho uzdravení a osobního rozvoje, mohou se stát naší duchovní cestou. Můžete se zúčastnit i jen jednotlivých modulů.


Tento modul bude zaměřen na tance, písně, modlitby těla původních tradic a Bohyně Velké Matky. Budeme se věnovat ženskému Božství v jeho mnoha jménech a formách, zděděnému léčivému daru přírodních národů a síle elementů, které prochází vším a působí ve všem.
Kromě těch, kteří se zúčastňují všech modulů je tento modul vhodný i pro všechny, kteří se tím cítí dotčeni a osloveni, především lidi, kteří hledají nové nápady, inspiraci a repertoár a sami pracují v ženských skupinách, při oslavách ročních období a v různých typech vzdělávání.

Témata tréninku:
tance, písně a modlitby těla z různých světových tradic s hlavním zaměřením na Bohyni a původníkultury
cyklus přírodních národů středního východu - taneční cyklus Velké Matce v ročních obdobích
metodika/didaktika vedení pro pedagogická, léčebná a umělecká zaměstnání
poznávání práce s elementy v meditaci, práci s dechem a v chůzích