Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů
     

AKCE NA ROK 2018

* VEČERY S MANTRAMI A S TANCI DÁVNÝCH TRADIC
Jednoduché kruhové tance z různých náboženských tradic, které můžeme tancovat a zpívat pro radost i jako duchovní cestu. Účastnit se mohou i ti, kteří nikdy netancovali a domnívají se, že neumějí zpívat. Můžete přijít bez přihlášení. Chcete-li dostávat předem texty tanců, napište nám. Více info na: www.tancime.cz

V PRAZE Domov mládeže Jedličkova ústavu, Na Topolce 1 (cca 5 minut pěšky od metra Vyšehrad), od 19 do 21 hod :
15. 1., 29. 1., 12. 2., 26. 2., 12. 3. (povede Zubin Nur), 26. 3., 9. 4., 23. 4., 14. 5., 28. 5., 11. 6., 25. 6., 10. 9., 24. 9. (povede Rahmana), 1. 10., 15. 10., 29. 10., 12. 11., 26. 11., Aram. Otčenáš 10. 12. od 18.30 hodin.
Vstupné dobrovolné

V ČESKÝCH
BUDĚJOVICÍCH
Beseda, Na Sadech 18, 7.2., 7.3., 4.4., 2.5., 13.6. od 18,45 - 20,45 hod. Vstupné dobrovolné
V BRNĚ Aramejský Otčenáš 17.12.

  Trénink v tancích univerzálního míru (tance uctívající tradice hinduismu, buddhismu a zoroastrismu)  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 8.-11.3.  
  Vložné: 3950 Kč  
   

S Ludmilou Chrášťanskou ajako hostem Zubin Nur z Holandska.

Další modul tréninku v tancích univerzálního míru, tentokrát zaměřeného na. tance inspirované hinduismem, buddhismem a zoroastrismem. Smyslem tréninku je proniknout hluboko do moudrých světových tradic, naučit se vnímat ducha těchto tanců, a event. se naučit je předávat dál. Tance mohou být zdrojem našeho uzdravení a osobního rozvoje, mohou se stát naší duchovní cestou. Můžete se zúčastnit i jen jednotlivých modulů.


Ponoříme se do bohatého oceánu moudrosti, který můžeme najít v těchto dávných duchovních cestách. Budeme se učit mantry a tance z těchto tradic. Budeme také užívat některé z jejich spirituálních praxí a učit se, jak se naladit na různé bohy, bohyně, Buddhy a bódhisattvy a jak tato cvičení nás mohou obohatit a podpořit v našem denním životě.
 

  XVI. Mezinárodní taneční kemp  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 13.-20.7.  
  Vložné: bude upřesněno  
   
 

Týdenní setkání ve velké rodině – děti, rodiče, prarodiče, všichni v jednom kruhu. Bytí spolu v překrásném prostředí přírody Jižních Čech, bohatý „program“ kruhových tanců, workshopů, divadel, písní, společné tvorby, meditací, bytí v opravdovosti. Hlavním nástrojem nám budou kruhové tance s živou hudbou za zpěvu manter a posvátných písní inspirovaných dávnými tradicemi mnoha kultur naší planety. Slouží k oslavě života, modlitbě, léčení a především hlubokému spojení s lidmi, Zemí, Vesmírem a posvátnem… Také nás čeká pestrá nabídka tvořivých dílen a workshopů, společná práce, meditace, obřady, zikry, ženské a mužské kruhy, rodinný program, práce s hlasem, bubnování, improvizace, hudební relaxace, program pro děti, vícehlasé zpívání, masáže, sdílení v kruhu a všechno, co kdo přinese a nabídne. Kromě Českých lektorů a učitelů nás jako vždy obohatí i učitelé a tanečníci ze zahraničí – vše je překládáno do angličtiny. Více info zde: www.dancecamp.cz

 

  Trénink v tancích univerzálního míru (tance uctívající Bohyni Velkou Matku a přírodní národy)  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 20.-23.9.  
  Vložné: 3950 Kč  
   

S L. Chrášťanskou a Rahmanou ze SRN.

Další modul tréninku v tancích univerzálního míru. Smyslem tréninku je proniknout hluboko do moudrých světových tradic, naučit se vnímat ducha těchto tanců, a event. se naučit je předávat dál. Tance mohou být zdrojem našeho uzdravení a osobního rozvoje, mohou se stát naší duchovní cestou. Můžete se zúčastnit i jen jednotlivých modulů.


Tento modul bude zaměřen na tance, písně, modlitby těla původních tradic a Bohyně Velké Matky. Budeme se věnovat ženskému Božství v jeho mnoha jménech a formách, zděděnému léčivému daru přírodních národů a síle elementů, které prochází vším a působí ve všem.
Kromě těch, kteří se zúčastňují všech modulů je tento modul vhodný i pro všechny, kteří se tím cítí dotčeni a osloveni, především lidi, kteří hledají nové nápady, inspiraci a repertoár a sami pracují v ženských skupinách, při oslavách ročních období a v různých typech vzdělávání.

Témata tréninku:
tance, písně a modlitby těla z různých světových tradic s hlavním zaměřením na Bohyni a původníkultury
cyklus přírodních národů středního východu - taneční cyklus Velké Matce v ročních obdobích
metodika/didaktika vedení pro pedagogická, léčebná a umělecká zaměstnání
poznávání práce s elementy v meditaci, práci s dechem a v chůzích