Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů
     

klikni pro přesnější mapu
Nesměň je asi 25 km jižně od Českých Budějovic.
Autem z Č. Budějovic
- směrem na Linz, ve Velešíně doleva na Sv. Ján nad Malší, z Ločenic směr Besednice, v Nesměni doleva, u hostince zahnout doleva, asi 400 m za vsí uvidíte osamělý statek.

GPS Loc: 48°48'33.727"N, 14°33'20.141"E

Autobusy z Č. Budějovic odjíždějí ve všední den z autobusového nádraží, které je proti hlavnímu nádraží, směr Besednice v 11.05, 12.45, 15.15, 16.00, 17.15, 18.35 a 22.40 hod. Aktuální jízdní řády si ověřte.
Vystupuje se v Nesměni u Ločenic, projdete vesnicí a u značky Nadace se dáte doleva, centrum je asi 400 m za posledním domem.
Telefon do centra na správce je 724 176 707.

Autobusy zpět do Č. Budějovic v neděli jedou v 12.33, 14.48, 18.58

Není-li uvedeno jinak, začínáme vždy první den ve 20 hod.
a končíme poslední den v poledne.


 
AKCE NA ROK 2017  SEBEUVĚDOMĚNÍ. Čeho se musíme zbavit, abychom mohli být v životě šťastní.  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 5.-8.5. (Začátek v 19.00 hodin)  
  Vložné: 4200 Kč  
   
Konstelace a rituály s manžely Peškovými.

Taky se ještě někdy přistihnete při myšlence, že kdybyste měli něco, co nemáte, byli byste šťastnější? Jsou ale věci, které chceme opravdu tím, co ke štěstí potřebujeme?

Prvním krokem na cestě ke štěstí je schopnost zpochybnit naučené vzorce myšlení a chování a připustit nový úhel pohledu. Na sebe, své vztahy, svět.

Získat zdravý odstup od prožívání svých emocí (především negativních - bolesti, vzteku atd.), opustit jistotu starých mechanismů jednání se sebou i s ostatními a odvážit se prozkoumávat nové přístupy k tvoření každodenní reality, je dalším krokem.

Jednou z cest, po které se na tomto semináři vydáme, jsou rodinné konstelace a rituály (práce se symboly), které nabízejí pomocnou ruku v procesu léčení vnitřních zranění. Tak prohloubíte spojení se svými rodovými kořeny a získáte přístup ke své vlastní esenci - moudrosti Srdce. Začnete "svobodněji dýchat".

Inspirací nám v tomto procesu může být myšlenka známého psychologa Scotta Pecca (autor knihy Nevyšlapanou cestou), podle kterého je cesta ke zralosti člověka rozdělena do 4 fází.

První fázi nazývá chaos. Ve druhé fázi přijmeme pravidla a žijeme je. Třetí fáze je obdobím vzdoru a chaosu. Obdobím, kdy potřebujeme zpochybnit naučené a převzaté (fáze 2), tzv. "zdivočet", a najít své vlastní odpovědi na otázky Života. Jde o vidění života v hlubších souvislostech. Lidé čtvrté fáze se pak podobají lidem z fáze 2. Rozdíl je ale ve svobodě, kterou mají, když se pravidly řídí.
 

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 18.-21.5.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S L. Chrášťanskou a Rahmanou ze SRN.

Tentokrát se budeme věnovat tradici původních obyvatel Ameriky a Nového Zélandu.

"Strážci Země" původních tradic této planety se vnímají jako strážci a ochránci starého vědění naší Země, která pro ně není jen nějaký neživý objekt, či věc, kterou člověk může vlastnit, ale živá, dýchající bytost - matka nás všech.


V těchto dnech se hluboce ponoříme do vědomí propojenosti a vzájemné závislosti nás, dětí této matky a do nutnosti převzít spoluodpovědnost za toto stvoření.

Budeme sdílet tance a písně z bohatého pokladu Tanců univerzálního míru, inspirovaných těmito tradicemi, nebo nám předaných jako přímý dar či upomínka. Budeme poslouchat mýty, pohádky, provádět tradiční rituály a prohloubíme své propojení díky spirituálnímu pokladu práce s elementy z naší sufi školy.

Těžiště tréninku bude u indiánů Severní a Jižní Ameriky a Maorů.
 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 19.–21.5.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  Hlas - projev osobnosti  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 25.-28. 5.  
  Vložné: 3300 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Budeme navazovat na získané poznatky a dál rozvíjet své schopnosti, vedoucí k autentickému projevování. Práci zaměříme nejen na kultivaci mluveného projevu, ale budeme se věnovat také zpěvu, konkrétním písním, kánonům i sborovým tvarům. Mohou se zúčastnit i nováčci.


 

  Holotropní dýchání  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 2.-4.6.  
  Vložné: 2900 Kč  
   

S facilitátory vyškolenými prof. Grofem: MUDr. Jaroslavem Kursou, PhDr. Lídou Chrášťanskou a Ing. Petrem Pacovským.

Kombinací uvolnění, zrychleného dýchání, hudby a práce s tělem nastává změněný stav vědomí, který umožňuje kontakt s hlubšími vrstvami naší psychiky. Při tomto kontaktu se můžeme potkat s naší vnitřní moudrostí, získat náhled na sebe i na to, co se nám děje. Zároveň je podporována samoléčebná schopnost našeho podvědomí. Důležité jsou i nové zážitky a síla emoční energie skupiny.


 

  Chůze po žhavém uhlí a potní chýše  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 9.-11. 6.  
  Vložné: 3300 Kč  
   

S Pavlem Sudíkem, držitelem certifikátu od Firewalking Institute of Research and Education v USA, a s Karlem Fullerem, žákem Redtailhawka.

"Po žhavých uhlíkách jsem s Pavlem Sudíkem přešla již mnohokrát a za celou dobu jsme já i ostatní účastníci neměli spáleniny ani puchýře. Tento rituál mi pomohl udělat významná rozhodnutí v mém životě a umožnil mi nebát se".
Ludmila Chrášťanská
Pavel je zkušený facilitátor, který svůj výcvik absolvoval v zahraničí. Vybírá velmi vědomě i druh dřeva, který dá na hranici a po němž pak přecházíme. O víkendu sestoupíme hluboko do svého nitra a následnou expanzí prolomíme bariéry, které nás léta svazovaly, budeme naslouchat svému podvědomí a učit se rozumět své intuici.

O programu a co vám kurz přinese:

 • Jedná se o rituál, který dává vnitřní sílu, ozdravuje celkově organismus a může zažehnout pozitivní změny v našem životě.
 • Objeví se zážitek "aha"- i nemožné se může stát.
 • Co je ještě důležitější, objevíte svou vnitřní intuici - naučíte se, kdy vám vaše nitro zavelí vyrazit.
 • Kromě žhavých uhlíků si můžete zkusit i chůzi po skle a další disciplíny.
 • Nedílnou součástí zážitku je rituální očista v potní chýši. Povede ji Karel Fuller, který jezdí tančit Tanec slunce s lakotskými indiány.

 

  VISION QUEST - Hledání vize  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 12.-16. 6.  
 
Vložné:

Cena bude upřesněna zájemcům.
 
   

Jedinečný zážitek pro osobní a duchovní růst. Po přípravě a očistném rituálu strávíme dle dohody 2,3, nebo 4 dny a noci o samotě v lese. Po návratu integrace zážitků. Součástí Vision Questu je také dlouhodobá příprava, jejíž součástí bude měsíc před akcí sexuální abstinence, 1 den půstu v týdnu, meditace, dopis o záměru a příprava modlitebních váčků s tabákem pro vaši ochranu. Další podrobné informace o přípravě vám zašleme na základě zaslání zálohy po přihlášení.

Workshop začíná v pondělí (přijeďte prosím do 18:00) Pro ty, co chtějí do lesa na 4 noci, prosíme o příjezd již v pondělí kolem 9:00 hod ráno. Konec předpokládáme v pátek později odpoledne (večer), je lepší zůstat do soboty nebo neděle.

Podporu vám poskytnou zkušení pomocníci. Jako host bude přítomen i Jorge Redtail Hawk z USA.

"Od dětství jsem měla trauma a strach ze tmy. Tak jsem v 53 letech šla na Vision quest (poté ještě dvakrát) a nejen jsem se zbavila tohoto strachu, ale i jinak prožila samotu v přírodě, posvátnost a důvěru ve vnitřní hlas a vedení. " Ludmila Chrášťanská.


"Zúčastnil jsem se rituálu vision quest. Dobrodružství, které jsem zažil v lese společně s Jorgem, ostatními hledači i se všemi ostatními v Nesměni vlastně neskončilo, řada věcí se dala do pohybu a život se stává jedním velkým dobrodružstvím. Někdy se mi zdá, že život ale vůbec nemám pod kontrolou, což je asi pravda, ale dnes už nějak cítím, že o to vlastně nejde. Věřím ve vedení a snažím se otevírat srdce, aby mohlo cítit a zářit. Někdy sice mívám strach, ale pokaždé si vzpomenu na chvíle strávené v lese a dodá mi to síly a víru v to, že vše co se děje, je to pravé. Stále si připomínám to hlavní poselství, které ke mě přišlo a které jsem dostával i dříve, jen jsem tomu všemu tolik nevěřil. MILUJ! A tak se snažím. Rozum mi občas radí chytré věci, ale stále se vracím k tomu MILUJ. Těším se na to , co mi každý den přinese, raduji se z maličkostí a všedností. Netrápím se tolik tím, co mě dříve drtilo." Honza R.

 

  Mužská síla a přechodové rituály  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

22.-25. 6.

 
  Vložné: 3400 Kč  
   

S Karlem Fullerem.

Pomocí šamanských a zážitkových technik provedeme několik ceremonií a meditací, které nám pomohou najít řešení, jak se stát opravdovým mužem, jak porozumět své síle a jak objevit a naplnit své životní poslání a podpořit svoje záměry.
Očistná chýše znovuzrození, odpoutání se od matky, vyrovnání vztahu s otcem, přestřižení pupeční šňůry, výzva bojovníka a pobyt v ústraní, přijetí mezi muže a na konci hierosgamos - posvátná smlouva mezi mužem a ženou, spojení principů v ceremonii potní chýše, jsou hlavní z nich.

Přechodové rituály byly nedílnou součástí života původních kultur. Dávaly řád a smysl jednotlivým etapám života - puberta, dospělost, opuštění původní rodiny a matky, svatba, stárnutí, smrt.

V současné době je velmi ostře znát jejich absence, a to nejen u mužů. Ceremonie a iniciační obřady však naše moderní společnost nutně potřebuje. Muži jsou neustále konfrontováni se specifickými životními otázkami - jako je vztah k otci, matce, k dětem, k vlastní síle, k penězům, řeší problémy s partnerkami, těžkosti v zaměstnání. Co dál, jak mám pokračovat, jaký má můj život smysl?

Rituál znamená, že nějaké úkony, které děláme "navenek" způsobí, že se při nich odehraje důležitá změna "uvnitř" nás. Tyto změny pak mění účastníky ceremonie a pomáhají jim pochopit a přijmout nezpracované životní etapy. To přináší do života muže pocit řešení, přijetí, a z toho plynoucí pocit jistoty a radosti.

Ve stejnou dobu bude probíhat souběžně s námi i ženský kruh. V sobotu pak spojíme mužský aženský kruh společnou ceremonií, abychom ve společné oslavě spolutvořili nedělní program.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, psací potřeby, šátek na oči, a pokud máte, tak buben, chřestidlo. Součástí bude i indiánská potní chýšea pobyt venku. Vezměte si bavlněné šortky, ručník, spací pytel, karimatku, teplé oblečení a plastovou folii proti dešti cca 3x2 m.
 

  Ženská síla  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 22.-25. 6.  
 
Vložné:

3400 Kč
 
   
 

S Inkou Holkovou, Monikou Michaelovou a Ludmilou Chrášťanskou.

Současně s kursem Mužská síla a přechodové rituály bude probíhat v jiných prostorách Centra i kurs pro ženy. Jeho cílem bude uvědomit si sílu ženství, znovuzískat ztracené sebevědomí a posílit svou moudrost. Kdy se cítíme ve své síle? Když víme, kdo jsme. Když nechceme být nikým jiným, než tím, kým jsme. Když s láskou poznáváme a přijímáme samy sebe. Když s vděčností přijímáme svůj život takový, jaký byl a takový, jaký je. Jedna věc je cítit vlnu životní síly, druhá je dovolit si ji prožívat bez vnějších vlivů a třetí je poznat a prozkoumat její celý potenciál. Tvoření, propojení s přírodou, duchovní rozměr sexuality a prozkoumávání vlastního potenciálu ženství jsou výzvy, se kterými vás zveme do tohoto kruhu. Pomocí dechových cvičení, rituálů, konstelací, meditací i sdílení v laskavém ženském společenství se dostaneme samy k sobě a ke zdroji své síly. Vzpomeneme si, co je skutečně naší silou. A v tomto uvědomění se můžeme setkat v sobotu s mužským kruhem ve společné ceremonii, abychom ve společné oslavě spolutvořili nedělní program.
 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 23.–25.6.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  Hlas a pohyb  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 29.6.-2.7.  
  Vložné: 3400 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Propojováním hlasu s pohybem a pohybu s hlasem můžeme vytvořit podmínky k následnému vyladění fyzické i psychické stránky člověka jako předpokladu autentického a spontánního projevu a tím ke kultivaci osobnosti.

Přirozený pohyb člověka se stává nezbytnou oporou pro tvorbu hlasu a přirozený hlasový projev, plnohodnotně využívající i rezonanci tělových prostor, navozuje harmonický a vyvážený postoj a pohyb těla. Tím si hlas i pohyb vytvářejí přirozené mosty pro uskutečňování obého v jednom čase tady a teď, aniž by docházelo ke svalovému a tím i hlasovému přepínání. Vyváženost v hlasu a pohybu je základní podmínkou pro vyladění fyzické a psychické stránky člověka umožňující mu projevovat se spontánně, osobitě, využívat tak individuálních dispozic. Budeme pracovat s více pohybovými systémy a navazovat tak na předchozí kurz Hlas, dech a Feldenkraisova metoda.
 

  Setkávat se a žít smysluplně a kreativně  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.-9. 7.  
  Vložné: 4100 Kč  
   

S psychoterapeutem Dr. J. Kobylkou, nevidomou psycholožkou a vítězkou paralympijských her v běhu P. Francovou-Kovaříkovou, L. Chrášťanskou, a dalším lektorem.

Workshop pro všechny naše "staré příznivce", ale i pro nováčky". Je pro zvídavé duše, pro dobrodruhy, pro ty, kteří rádi zkoušejí nové věci a rádi poslouchají zajímavé příběhy.

Dotkneme se sebepoznání, svých vzorců, rituálů, vlastních hranic, kreativních hříček a jistě nebudou chybět ani silné zážitky. Budeme hledat kořeny toho, jací jsme, kořeny našich strategií, naší touhy po štěstí i tak častých zklamání. Nakreslíme si mapu života, budeme zkoušet kreativní hříčky a "hojit" druhé přikládáním rukou či masáží… osaháme si hranice naší existence: zrození i smrt. Vítáme zvídavé duše, ty, co se rádi společně smějí i společně pláčou. Nebudou chybět ani další silné zážitky: budeme zpívat, tancovat, meditovat a ráno cvičit, běhat, koupat se v rybníce a společně křičet radostí… S Pavlou pohybově taneční program jako cestu k sobě, ke vzpomínkám a zážitkům otisknutým do svého těla, jako nasvícení nálezů a ztrát, jako setkání se svým nitrem. K tomu povídání o tom, jaké to je nevidět a s možností položit i sebedivnější otázku. Její den má název: "Jak vidím, když nevidím..."
 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.–6.7.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  XIV. Mezinárodní taneční kemp  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 14.-21.7.  
  Vložné: bude upřesněno  
   
 

Týdenní setkání ve velké rodině – děti, rodiče, prarodiče, všichni v jednom kruhu. Bytí spolu v překrásném prostředí přírody Jižních Čech, bohatý „program“ kruhových tanců, workshopů, divadel, písní, společné tvorby, meditací, bytí v opravdovosti. Hlavním nástrojem nám budou kruhové tance s živou hudbou za zpěvu manter a posvátných písní inspirovaných dávnými tradicemi mnoha kultur naší planety. Slouží k oslavě života, modlitbě, léčení a především hlubokému spojení s lidmi, Zemí, Vesmírem a posvátnem… Také nás čeká pestrá nabídka tvořivých dílen a workshopů, společná práce, meditace, obřady, zikry, ženské a mužské kruhy, rodinný program, práce s hlasem, bubnování, improvizace, hudební relaxace, program pro děti, vícehlasé zpívání, masáže, sdílení v kruhu a všechno, co kdo přinese a nabídne. Kromě Českých lektorů a učitelů nás jako vždy obohatí i učitelé a tanečníci ze zahraničí – vše je překládáno do angličtiny. Více info zde: www.dancecamp.cz

 

  Děti a dospělí, pojďte si s námi hrát  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 24.-30. 7.  
  Vložné: Cena 3800 dospělí, 2350 Kč děti nad 10 let, 1750 Kč děti do 10 let  
   

S J. Bícovou a P. Pražákem:

Zveme Vás na týden Dětí a rodičů, případně babiček a dědečků do Nesměně. Akce je vhodná především pro ty, co již v Nesměni byly a chtějí zde prožít i čas se svými dětmi resp. vnoučaty. Program začíná v pondělí v podvečer. Následující dny je dopoledne program rozdělen na část pro děti, které jsou rozděleny do skupin podle věku a mají svůj program vedený Janou Bícovou a asistenty, a na část pro dospělé, kterou letos povede Petr Pražák.

Odpolední aktivity jsou v režii rodin dle vlastní domluvy a nápadu (koupání, výlety, kola apod..). Společně pro všechny je sdílena část programu na organizovaném výletě, který bývá ve čtvrtek, a při závěrečném divadelním vystoupení a také tanec a zpěv v ranním a večerním kruhu. Bližší informace o programu pošleme přihlášeným. Program je spíše vhodnější pro děti starší 3 let. Letošní téma programu pro děti by mělo být : Několik obrazů z germánské mytologie. Dospělé společně s Petrem čeká (dopolední bloky):
 • trocha sebepoznání a poznání druhých
 • zamyšlení nad osobními cíli a životní vizí
 • mapování a posilování našich psychologických zdrojů a silných stánek
 • hravé techniky, které nás naučí, jak koučovat a rozvíjet sebe i druhé
 • psychologie štěstí v práci a životě

 

  Cesta srdce  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 22.-27.8.  
  Vložné: 4000 Kč  
   
Meditační kemp "Cesta srdce" se Sw. Kevalou, (Dr. Wormserem, psychoterapeutem), který žil léta s Oshem v Indii, nyní žije ve spirituální komunitě Pachamama v džungli a oslavuje život v hlubokém tichu i v radostném sdílení. Setkáme se s odvahou, důvěrou, silou a láskou našeho srdce a srdci ostatních. Toto setkání může rozšířit naše vnímání, přinést více míru, otevřenosti, lásky a svobody. V každém z nás je tolik možností, které se mohou probudit a obohatit náš život. Potkáme nové přátele a spojíme se v srdcích, ve slovech i v tichu.

 

  Meditace Vipassana  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.–13.8.  
  Vložné: 4500 Kč plus dobrovolný dar učiteli  
   

S Jeffem Oliverem z Austrálie,

který praktikuje meditaci více než 18 let (8 let byl buddhistickým mnichem v Barmě), nyní učí meditaci a sdílí svou moudrost v mnoha zemích světa. Jeffův styl je uvolněný, přirozený a velmi praktický. Jde mu o to, abychom udrželi bdělou pozornost v každodenním životě, ve kterém se učíme nejvíce. Zaměříme se také na odpuštění, na milující laskavost, soustředění a vnitřní moudrost.


 

  Blaženost jogína  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 1.-3.9.  
  Vložné: 2400 Kč  
   
 

S Vaškem Wortnerem.

Co je podle jogínů podstatou lidské radosti a štěstí? A může nám to k něčemu být užitečné v Evropě? Budeme cvičit jógu, ale ne proto, že je to zdravé. Budeme pracovat, ale ne proto, aby za námi zůstal kus dobře odvedené práce. Budeme jíst a nebudeme mluvit. Budeme hledat, v čem vězí pocit radosti. Je ukryt v kostičce čokolády? Nebo ve zdolání každého dalšího cíle, který si určíme? Co tyto momenty spojuje? Kurz zamýšlím pro všechny, které podobné otázky zaujaly, a kteří chtějí zažít blaženost jogína na vlastní kůži. Provedu vás tím, co jsem se naučil v indických ášrámech, a co mi přijde smysluplné i v těchto končinách.


 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 1.–3.9.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  VISION QUEST - Hledání vize  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 4.-8. 9.  
 
Vložné:

Cena bude upřesněna zájemcům.
 
   

Jedinečný zážitek pro osobní a duchovní růst. Po přípravě a očistném rituálu strávíme dle dohody 2,3, nebo 4 dny a noci o samotě v lese. Po návratu integrace zážitků. Součástí Vision Questu je také dlouhodobá příprava, jejíž součástí bude měsíc před akcí sexuální abstinence, 1 den půstu v týdnu, meditace, dopis o záměru a příprava modlitebních váčků s tabákem pro vaši ochranu. Další podrobné informace o přípravě vám zašleme na základě zaslání zálohy po přihlášení.

Workshop začíná v pondělí (přijeďte prosím do 18:00) Pro ty, co chtějí do lesa na 4 noci, prosíme o příjezd již v pondělí kolem 9:00 hod ráno. Konec předpokládáme v pátek později odpoledne (večer), je lepší zůstat do soboty nebo neděle.

Podporu vám poskytnou zkušení pomocníci. Jako host bude přítomen i Jorge Redtail Hawk z USA.

"Od dětství jsem měla trauma a strach ze tmy. Tak jsem v 53 letech šla na Vision quest (poté ještě dvakrát) a nejen jsem se zbavila tohoto strachu, ale i jinak prožila samotu v přírodě, posvátnost a důvěru ve vnitřní hlas a vedení. " Ludmila Chrášťanská.


"Zúčastnil jsem se rituálu vision quest. Dobrodružství, které jsem zažil v lese společně s Jorgem, ostatními hledači i se všemi ostatními v Nesměni vlastně neskončilo, řada věcí se dala do pohybu a život se stává jedním velkým dobrodružstvím. Někdy se mi zdá, že život ale vůbec nemám pod kontrolou, což je asi pravda, ale dnes už nějak cítím, že o to vlastně nejde. Věřím ve vedení a snažím se otevírat srdce, aby mohlo cítit a zářit. Někdy sice mívám strach, ale pokaždé si vzpomenu na chvíle strávené v lese a dodá mi to síly a víru v to, že vše co se děje, je to pravé. Stále si připomínám to hlavní poselství, které ke mě přišlo a které jsem dostával i dříve, jen jsem tomu všemu tolik nevěřil. MILUJ! A tak se snažím. Rozum mi občas radí chytré věci, ale stále se vracím k tomu MILUJ. Těším se na to , co mi každý den přinese, raduji se z maličkostí a všedností. Netrápím se tolik tím, co mě dříve drtilo." Honza R.

 

  Holotropní dýchání  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 15.-17.9.  
  Vložné: 2900 Kč  
   

S facilitátory vyškolenými prof. Grofem: MUDr. Jaroslavem Kursou, PhDr. Lídou Chrášťanskou a Ing. Petrem Pacovským.

Kombinací uvolnění, zrychleného dýchání, hudby a práce s tělem nastává změněný stav vědomí, který umožňuje kontakt s hlubšími vrstvami naší psychiky. Při tomto kontaktu se můžeme potkat s naší vnitřní moudrostí, získat náhled na sebe i na to, co se nám děje. Zároveň je podporována samoléčebná schopnost našeho podvědomí. Důležité jsou i nové zážitky a síla emoční energie skupiny.


 

  Hlas pro mluvu, hlas pro zpěv  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 28.9.-1.10.  
  Vložné: 3300 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Kurz vhodný pro ty, co se již některého kurzu s Ivanou zúčastnili, ale mohou přijet i začátečníci. Budeme se věnovat dále svému tělu jako nástroji hlasu, abychom mohli vědomě odstranit vše, co našemu svobodnému hlasovému projevu ještě brání. Toho si budeme užívat v rozmanitých formách hledáním společných a rozdílných vlastností hlasu pro mluvu a zpěv. Také se zaměříme na sdělování před druhými a na práci s trémou.


 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 28.9.–1.10.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  Zralost, moudrost a krása ženy 50+  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 5.–8.10.  
  Vložné: 2900 Kč, důchodkyně mohou požádat o slevu na 2500 Kč  
   

S Ludmilou Chrášťanskou, Květou Kadlecovou a Lenkou Papadakisovou

Cítíte, že jste vstoupily do nové životní etapy? Máte touhu druhou polovinu života žít s vášní, účelem a gracií?
Vytvořily jsme propojení 3 průvodkyň (Ludmily Chrášťanské, Květy Kadlecové a Lenky Papadakisové) a ve 3 dnech vás společně provedeme hlubinami duše, péčí o energii pro naše těla i sdílením v kruhu žen 50+
Ve 2. polovině života jde o to, naučit se vážit si sebe, možná změnit i své hodnoty a priority, upřednostňovat bytí před děláním, naslouchat více zevnitř nežli z venku, pečovat o své tělo (svůj chrám pro duši), a o vztahy s druhými, najít si svou vášeň a smysl.

Ludmila nás provede tématem Iniciace do zralosti

 • Koloběhem života pro větší uvědomění sebe sama
 • Uzdravením minulosti - nechat jít to, co už nepotřebujeme, rituál odpuštění
 • Rituálem přechodu - vědomě vstoupit do nové etapy života, cesta hrdinky
 • Vědomá chůze, tanec Bohyně, meditace
Květa nás naučí energetizující a omlazující cvičení, hormonální jógovou terapii, reflexní terapii, koření a byliny pro krásu ženy.

S Lenkou zažijeme sdílení našich příběhů, podporu sesterství a sílu ženského společenství.

 

  Šamanská extrakce  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

13.-15. 10.

 
  Vložné: 2800 Kč  
   

S Karlem Fullerem.

Na semináři se naučíme extrakci - jednu ze základních šamanských technik jak objevit "nepatřičnou energii" a způsob jak ji přenést, odstranit či neutralizovat. Posílíme kontakt se svými spojenci a vnitřními silovými zvířaty a učiteli.
Projdeme cestou vnitřní transformace skrze šamanské zasvěcení.

Budeme hledat spojence z oblasti rostlinné říše. Podnikneme cestu za léčivou energií stromů a naučíme se s nimi spojit.

Naučíme se základy léčivé práce s kamennými spojenci - krystaly.

Seznámíme se základními šamanskými technikami diagnostiky zdravotních problémů.

Provedeme obřad indiánské potní chýše, abychom se očistili a potvrdili tak změny a náš záměr požívat posvátné techniky ke svému léčení a pomoci těm, kteří o to požádají.
 

  Pracovní víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 13.–15.10.  
  Vložné: bez vložného  
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  Obejměte své vnitřní dítě  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 19.–22.10.  
  Vložné: 4100 Kč  
   

S Ivou Veltrubskou a Ladislavem Dvořákem.

Každý z nás si nese z dětství citová zranění, která více nebo méně ovlivňují celý další život. Naše problémy jsou často důsledkem starých nevyřešených konfliktů, které se v našem životě stále opakují. Během kursu se vrátíme ke svým starým zraněním a začneme je léčit.

Více o tématu se dozvíte na tomto odkazu: Návrat k radosti.

Upozornění: - omezený počet účastníků!


 

  Holotropní dýchání  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 27.-29.10.  
  Vložné: 2900 Kč  
   

S facilitátory vyškolenými prof. Grofem: MUDr. Jaroslavem Kursou, PhDr. Lídou Chrášťanskou a Ing. Petrem Pacovským.

Kombinací uvolnění, zrychleného dýchání, hudby a práce s tělem nastává změněný stav vědomí, který umožňuje kontakt s hlubšími vrstvami naší psychiky. Při tomto kontaktu se můžeme potkat s naší vnitřní moudrostí, získat náhled na sebe i na to, co se nám děje. Zároveň je podporována samoléčebná schopnost našeho podvědomí. Důležité jsou i nové zážitky a síla emoční energie skupiny.


 

  Vědomá smrt a umírání  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

2.-5. 11.

 
  Vložné: 3400 Kč  
   

S Karlem Fullerem.

Na tomto transformačním semináři se seznámíme s fenoménem smrti a umírání odlišným způsobem, než jak k tomuto tématu přistupuje moderní společnost.

Pomocí šamanských, meditačních a zážitkových technik a rituálů prožijeme cestu k mystériu existence hluboko do naší duše až k místu přechodu na druhý břeh.

Účastníci se dozvědí, jak se člověk může připravit na smrt svých blízkých a i na svou vlastní. Naučí se, jak pomoci umírajícím i zemřelým.

Opravdového duchovního pokroku můžeme dosáhnout, jen pokud se vyrovnáme se svou vlastní smrtelností a tak se navždy zbavíme strachu a můžeme žít vědomě a svobodně.

Smrt a umírání je téma, o kterém jen málokdo z nás je ochoten hovořit otevřeně. Mrtvé a umírající nelogicky schováváme před námi samotnými a děláme, jako by se nás toto téma netýkalo. Přitom se týká nás všech bez výjimky.Strach ze smrti je do člověka zakódován v každém okamžiku. Za strachem z jakékoliv ztráty v našem životě stojí strach ze smrti.

Pojďme se společně zbavit strachu, který nás svazujea přiveďme touto ceremonií radost do našeho žití.Uvědomíme si, že smrt není koncem cesty naší existence a je přirozenou součástí nekonečného koloběhu života.
 

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 9.-12.11.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S Alimou Silke Stöckel, Ludmilou Chrášťanskou a hostem Adamem Borzičem.

Trénink je určen pro lidi, kteří chtějí probudit své srdce dávnými zpěvy a tanci a kteří mají zájem vydat se na cestu sebepoznávání a tanců intenzivněji. I pro ty, kteří si tance chtějí užívat pro sebe nebo kteří se chtějí naučit je vést.V tomto modulu budeme pokračovat v hluboké práci s tanci univerzálního míru. Budeme opět tančit a prožívat posvátná slova z různých světových tradic, budou převažovat ale tance a modlitby inspirované posvátnými slovy z tradice křesťanské.

Budeme zpívat slova řecká, latinská i aramejská. Původní moudrost aramejské spirituality (aramejština byla mateřská řeč Ježíšova) nám může otevřít bránu k novému univerzálnímu pochopení dobře známých slov z bible. Budeme objevovat hluboké zdroje léčení, soucítění, důvěry, živosti a požehnání. Jako hosta jsme tentokrát pozvali teologa Adama Borziče, (překladatele m.j. knih Neil Douglas-Klotze) aby nás svým slovem a entuazismem uvedl blíže do této tradice.

Uvítáme na workshopu i ty, kteří se dosud předchozích modulů nezúčastnili.
 

  Pracovní víkend  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 10.-12.11.  
 
Vložné:

bez vložného
 
   
Program při pracovním víkendu se upřesňuje po dohodě s účastníky. Obvykle po ranní meditaci či rozcvičce a snídani sdělíme, jaké práce je třeba dělat (na zahradě, opravě domu, sekání dřeva, nakládání zelí, úklid, vaření) a účastníci se rozhodnou, v které oblasti by chtěli pracovat. Po obědě podle dohody je možné se projít v lese, zaběhnout k rybníku, pak je opět práce a po večeři bývá společný program s účastníky akce, která právě probíhá nebo samostatný pro pracovníky, třeba táborák.

Užíváme si jak vzájemného poznávání při práci a pěkné atmosféry společné práce, tak pobytu v krásné jihočeské přírodě. Předem se prosím vždy informujte, zda se daný víkend koná. Po předchozí dohodě s námi je možné přijet pracovat na zahradě nebo při výstavbě domu i v jiných termínech. Vezměte si s sebou pracovní oděv a obuv!
 

  Dvojité holotropní dýchání  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 16.-19.11.  
  Vložné: 3500 Kč  
   

S facilitátory vyškolenými prof. Grofem: MUDr. Jaroslavem Kursou, PhDr. Lídou Chrášťanskou a Ing. Petrem Pacovským.

Dýchá se dvakrát.

Kombinací uvolnění, zrychleného dýchání, hudby a práce s tělem nastává změněný stav vědomí, který umožňuje kontakt s hlubšími vrstvami naší psychiky. Při tomto kontaktu se můžeme potkat s naší vnitřní moudrostí, získat náhled na sebe i na to, co se nám děje. Zároveň je podporována samoléčebná schopnost našeho podvědomí. Důležité jsou i nové zážitky a síla emoční energie skupiny.


 

  Pocity - africká cesta k léčení  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 24.-26.11.  
  Vložné: 3100 Kč  
   
 

S Elke Waclawiczek Nozinyanga z Rakouska (s tlumočením)

Elke jsme pozvali znovu, protože zkušenost s ní byla velmi autentická a přínosná. Letos se seminář zaměřuje na emoce a pocity.

Ty nás provázejí celý život a my je posuzujeme podle svých osobních zkušeností, podle našeho způsobu začleňování se do společnosti (socializace), ale i podle našeho kulturního původu a směrování.

Existují kultury, které se dokážou plně odevzdat smutku a tento pocit velmi pozitivně oceňovat. Existují kultury, které dokáží plně využít sílu vzteku a zvládnou tak pozitivně proměnit situace, které by se mohly zdát na první pohled bezvýchodné.

Pocity samy o sobě nejsou špatné ani dobré. To, že se v souvislosti s některými z nich necítíme dobře, je způsobeno formou, jak s tím či oním pocitem nakládáme.

Neprožité emoce nám mohou často způsobovat stavy izolace, prázdnoty nebo mohou dokonce vést k nemoci.

Přitom veškeré pociťování je tu vlastně pro nás, má nás přivádět do pozemské síly a plnosti.

Odhalme na tomto semináři společně zcela novou stránku našich nejhlubších pocitů. Dovolme si otevřít znovu naše nejtajnější dveře. A to vše v lásce a úctě k jedinečnosti plánu naší duše a celému pozemskému bytí.

Jedna z účastnic několika seminářů s Elke nám napsala:

"Workshopy s Elke mi ukázaly, že smutek je akceptovatelná součást mého lidského bytí. Mohu být upřímnější sama k sobě a svým pocitům, aniž bych přitom zapomněla svou pravdu. Obzvláště společné truchlení mi ukázalo, že smutek je součástí světa pocitů každého z nás, coby člověka. Elke ve mně zvědomila to, že každá emoce má právo tu být a že pro každou existuje ten správný čas a to správné místo. Můj odžitý smutek dělá místo mé žité radosti. Elke vytváří prostor tak plný soucítění, cenné svobody a bezpodmínečné lásky, že každý pocit, ať už je to vztek, smutek nebo radost, má prostor na to, být prožit. Akceptování mnou vyjádřeného vzteku je obzvlášť uspokojující pocit, který mě nechává cítit mou sílu a schopnost jednání v mém životě. Procítit, že je v pořádku křičet (řvát), řádit (běsnit), nechat, tak říkajíc, "přetéct hrnec", je tak osvobozující, že mě to nechává opět cítit mou vlastní sílu. Navzdory všem prožitým emocím nám Elke dokáže připomenout klidnou sílu v našem středu, naši duši. Díky workshopům s Elke se dostávám vždy o krok blíž k mému lidství v jeho celistvosti."
 

  Oslava Silvestra a Nového roku s potní chýší  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy:

29.12.2017 - 1.1.2018

 
  Vložné: bude doplněno  
   

S Karlem Fullerem, Ludmilou Chrášťanskou a dalším lektorem.

Začneme v pátek seznámením a vytažením karty. V sobotu se dotkneme sebepoznávání, rekapitulace roku minulého a možností roku dalšího. Večer předpokládáme zábavný předsilvestrovský program, kde nebude chybět ani tanec a možnost spolupodílet se na programu.


V neděli se budeme připravovat na potní chýši, z níž budeme vycházet právě o půlnoci. Dále nás čeká bubnování a šamanské cestování s Karlem Fullerem, může být i společná vycházka do přírody a aukce. Ludmila Chrášťanská má novoroční program v pondělí dopoledne: sdílení, tance, meditaci. Zájemci o otužování mohou vyběhnout ráno s ručníkem k rybníku. Bude-li časový prostor a zájem, zařadíme i Oshovy meditace nebo Čikung a cvičení na "dobíjení čaker". Program upřesníme v druhé polovině roku.
 

     T Ě Š Í M E   S E   N A   V Á S!     

Jorge Redtail Hawk Arenivar, Jana Bícová, Ing. Jan Bičiště, Bc. Adam Borzič, Terezie Dubinová PhD., RNDr. Ladislav Dvořák, CSc., Rahmana Dziubany, Hana Eassey, Pavla Francová-Kovaříková, Ing. Karel Fuller, Ing. Zdeněk Houra, PhDr. Ludmila Chrášťanská, MUDr. Rolf Janzen, Shamsudin-Dinesh Juckoff, Sw. Kevala, PhDr. Jan Kobylka, MUDr. Jaroslav Kursa, Ing. Jan Kuželka, Brita Baraka von Kugelgen, Daniela Mášová, Bc. Linda Mikulová, MUDr. Tomáš Morcínek, Miroslav Novotný, Jeff Oliver, MgA. Petra Oswaldová, Ing. Petr Pacovský, Ing. Luděk Pešek, CSc., Marcela Pešková, Tara Love Perry, Petra Sedláková, Rev. Alima Stoeckel, Hauke Jelaluddin Sturm, Ing. Pavel Sudík, Ma Prem Sugandho, Ing. Jan Šilar, PhDr. Iva Veltrubská, Mgr. Petr Vladyka, MgA. Ivana Vostárková, Bc. BcA Tomáš Wortner, Mgr. Václav Wortner a další.