Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Ženská síla  
  Kde:

Nesměň u Českých Budějovic

 
  Kdy: 22.-25. 6.  
 
Vložné:

3400 Kč
 
   
 

S Inkou Holkovou, Monikou Michaelovou a Ludmilou Chrášťanskou.

Současně s kursem Mužská síla a přechodové rituály bude probíhat v jiných prostorách Centra i kurs pro ženy. Jeho cílem bude uvědomit si sílu ženství, znovuzískat ztracené sebevědomí a posílit svou moudrost. Kdy se cítíme ve své síle? Když víme, kdo jsme. Když nechceme být nikým jiným, než tím, kým jsme. Když s láskou poznáváme a přijímáme samy sebe. Když s vděčností přijímáme svůj život takový, jaký byl a takový, jaký je. Jedna věc je cítit vlnu životní síly, druhá je dovolit si ji prožívat bez vnějších vlivů a třetí je poznat a prozkoumat její celý potenciál. Tvoření, propojení s přírodou, duchovní rozměr sexuality a prozkoumávání vlastního potenciálu ženství jsou výzvy, se kterými vás zveme do tohoto kruhu. Pomocí dechových cvičení, rituálů, konstelací, meditací i sdílení v laskavém ženském společenství se dostaneme samy k sobě a ke zdroji své síly. Vzpomeneme si, co je skutečně naší silou. A v tomto uvědomění se můžeme setkat v sobotu s mužským kruhem ve společné ceremonii, abychom ve společné oslavě spolutvořili nedělní program.
 

  o lektorech    
  Bc. Ilona Holková

Od roku 1987 pracuji s jednotlivci i různými skupinami lidí, nyní hlavně se ženami. Zpočátku byla má práce zaměřená na sebepoznávání a osobní rozvoj. V posledních letech je to sebepoznávání a sebepřijetí. Mne i mou práci, kromě několika důležitých inspirativních učitelů a toho, co mi přinesl můj život, výrazně ovlivnil sebezkušenostní výcvik v neverbálních technikách vedený JitkouVodňanskou a Beate Albrich, výcvik konstelační práce s Životním integračním procesem Wilfrieda Nellese a Tance dávných tradic, které se učím pod vedením Ludmily Chrášťanské. Bc.Ilona Holková, vystudovala obor sociální práce a celý svůj profesní život se v různých pracovních rolích věnuje lidem. Snaží se podporovat úctu, porozumění a přátelské vztahy a to jak mezi lidmi navzájem, tak u člověka vůči sobě samotnému. V současné době je oblastí jejího pracovního působení supervize a psychohygiena pro pracovníky v sociálních službách, ale nabízí i pro veřejnost individuální konzultace a sebepoznávací semináře zaměřené na sebepřijetí. Několik let vede pravidelná setkání žen v tzv. Ženských kruzích, kde mají ženy možnost v laskavém společenství uvědomit si a kultivovat svůj vztah k sobě i k druhým a nacházet zdroj vnitřní síly a klidu.
 
 
Monika Michaelová

Vize probouzení ženské moudrosti v moderní společnosti přišla, když mi bylo 28 let. Studovala jsem domorodé kultury a duchovní tradice, abych mohla ve svých seminářích integrovat dědictví předkřesťanských kultur, přírodní moudrosti a sexuálního vědomí jakožto duchovní praxe. V dnešní době vidím jako největší úkol přestat hledat způsoby přežití a začít integrovat ženskou tvořivou sílu ve všech oblastech života respektujícím způsobem. (Obnovení úcty k významu rodiny a místních společenství, vzdělávání, politiky, ekologie, obchodu a odpovědnosti každého k prostředí, ve kterém žije).

Vědomá sexualita je praxe, kterou jsem studovala 12 let a poznala v čisté podobě u domorodého kmene Kogi (jaguáří lidé)

Práce s temnou stránkou a našim individuálním i kolektivním stínem je přirozený aspekt kultivace životních zdrojů a určité specifikum mého talentu. Podle mně je možné překročit jakoukoli překážku rozšířením zorného úhlu. To přináší výživu, lehkost a vědomí sebe v nových hloubkách a situacích. Součástí práce je uvědomování si sexuální síly a toho, jak s ní zacházíme.

 
 
PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest. Poslední roky si užívá babičkovské role.