Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 18.-21.5.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S L. Chrášťanskou a Rahmanou ze SRN.

Tentokrát se budeme věnovat tradici původních obyvatel Ameriky a Nového Zélandu.

"Strážci Země" původních tradic této planety se vnímají jako strážci a ochránci starého vědění naší Země, která pro ně není jen nějaký neživý objekt, či věc, kterou člověk může vlastnit, ale živá, dýchající bytost - matka nás všech.


V těchto dnech se hluboce ponoříme do vědomí propojenosti a vzájemné závislosti nás, dětí této matky a do nutnosti převzít spoluodpovědnost za toto stvoření.

Budeme sdílet tance a písně z bohatého pokladu Tanců univerzálního míru, inspirovaných těmito tradicemi, nebo nám předaných jako přímý dar či upomínka. Budeme poslouchat mýty, pohádky, provádět tradiční rituály a prohloubíme své propojení díky spirituálnímu pokladu práce s elementy z naší sufi školy.

Těžiště tréninku bude u indiánů Severní a Jižní Ameriky a Maorů.
 

  o lektorech    
  PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a jako jediná v Čechách mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest. Poslední roky si užívá i "babičkovské" role.
 
 

Rahmana Dziubany

Rahmana Dziubany pochází z Německa. Je seniormentorkou tanců univerzálního míru a šejkou sufijského řádu Ruhaniat. Byla první učitelkou, která tance přivezla v roce 1989 do tehdejšího Československa. Je též známá pro svojí práci na poli terapeutickém - při léčení pacientů s lehkými pohybovými disfunkcemi úspěšně propojuje mystiku s tvořivostí. Její práci se dostává velkého uznání a podpory od léčebných zařízení. Rahmana je strhující vypravěčkou, učí s vtipem, hrami i meditací, prací s tělem a dramatizací.