Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Trénink v tancích univerzálního míru  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 9.-12.11.  
  Vložné: 3800 Kč  
   

S Alimou Silke Stöckel, Ludmilou Chrášťanskou a hostem Adamem Borzičem.

Trénink je určen pro lidi, kteří chtějí probudit své srdce dávnými zpěvy a tanci a kteří mají zájem vydat se na cestu sebepoznávání a tanců intenzivněji. I pro ty, kteří si tance chtějí užívat pro sebe nebo kteří se chtějí naučit je vést.V tomto modulu budeme pokračovat v hluboké práci s tanci univerzálního míru. Budeme opět tančit a prožívat posvátná slova z různých světových tradic, budou převažovat ale tance a modlitby inspirované posvátnými slovy z tradice křesťanské.

Budeme zpívat slova řecká, latinská i aramejská. Původní moudrost aramejské spirituality (aramejština byla mateřská řeč Ježíšova) nám může otevřít bránu k novému univerzálnímu pochopení dobře známých slov z bible. Budeme objevovat hluboké zdroje léčení, soucítění, důvěry, živosti a požehnání. Jako hosta jsme tentokrát pozvali teologa Adama Borziče, (překladatele m.j. knih Neil Douglas-Klotze) aby nás svým slovem a entuazismem uvedl blíže do této tradice.

Uvítáme na workshopu i ty, kteří se dosud předchozích modulů nezúčastnili.
 

  o lektorech    
  PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a jako jediná v Čechách mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest. Poslední roky si užívá i "babičkovské" role.
 
 

Rev. Silke Alima Stoeckel

se věnuje cestě Tanců univerzálního míru více než 20 let. Jako učitelka a mentorka, která sdílí šíři a hloubku tohoto proudu požehnání a vede lidi na jejich cestě učitelů Tanců univerzálního míru. Kombinuje tance s rituálem a vede Bohoslužby a ceremonie univerzálního míru. Její další aktivitou je vyprovázení umírajících, vedení seminářů o rituálech, umírání a smrti.


 
 

Adam Borzič

Adam Borzič (nar. 1978) je básník, dramaterapeut a religionista. Studoval teologii, religionistiku a absolvoval dramaterapeutický výcvik. Dosud vydal tři básnické knihy Fantasía (spolu s P. Řehákem a K. Bouškou, 2008), Rozevírání (2011) a Počasí v Evropě (2013). Přeložil řadu knih z oblasti spirituality, antroposofie a hermetismu, včetně knih od Neil Douglas-Klotze (Saadiho) Skrytá evangelia a Meditaci o Genesi. Pravidelně přednáší v klubu Collegiu Lucis o západních esoterních tradicích. Vedle hermetických tradic se v současnosti zabývá i spiritualitou současného papeže Františka.