Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Setkávat se a žít smysluplně a kreativně  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 4.-9. 7.  
  Vložné: 4100 Kč  
   

S psychoterapeutem Dr. Janem Kobylkou, nevidomou psycholožkou a vítězkou paralympijských her v běhu Pavlou Francovou-Kovaříkovou, Ludmilou Chrášťanskou, a Janou Sklenářovou.

Workshop pro všechny naše "staré příznivce", ale i pro nováčky". Je pro zvídavé duše, pro dobrodruhy, pro ty, kteří rádi zkoušejí nové věci a rádi poslouchají zajímavé příběhy.

Dotkneme se sebepoznání, svých vzorců, rituálů, vlastních hranic, kreativních hříček a jistě nebudou chybět ani silné zážitky. Budeme hledat kořeny toho, jací jsme, kořeny našich strategií, naší touhy po štěstí i tak častých zklamání. Nakreslíme si mapu života, budeme zkoušet kreativní hříčky a "hojit" druhé přikládáním rukou či masáží… osaháme si hranice naší existence: zrození i smrt. Vítáme zvídavé duše, ty, co se rádi společně smějí i společně pláčou. Nebudou chybět ani další silné zážitky: budeme zpívat, tancovat, meditovat a ráno cvičit, běhat, koupat se v rybníce a společně křičet radostí…
S Pavlou pohybově taneční program jako cestu k sobě, ke vzpomínkám a zážitkům otisknutým do svého těla, jako nasvícení nálezů a ztrát, jako setkání se svým nitrem. K tomu povídání o tom, jaké to je nevidět a s možností položit i sebedivnější otázku. Její den má název: "Jak vidím, když nevidím..."
Ludmila se těší, že bude s vámi sdílet kromě tanců i cvičení z jógy a bioenergetiky "nabíjení čaker" a práce s elementy.
Jana přinese své osobní prožitky a zkušenosti. prožitkovou "procházku" úrovněmi vědomí. Ochutnáme odvahu žít, radovat se a vyzkoušíme si, jak nepodléhat "blbým" náladám, programům, vzorcům naší mysli. Cesta je uvidět to, přijmout a nechat jít energii, která nás svazuje.
 


Video z minulých kreativit.

  o lektorech    
 

PhDr. Jan Kobylka

Psycholog, psychoterapeut, konzultant a trenér. Specializoval se v oblasti managementu a v oblasti klinické psychologie. Zaměřuje se na diagnostiku firem a institucí, poradenskou pomoc vrcholovým orgánům při koncepční práci; řízení projektů, moderování; komunikaci ve firmách, odstraňování komunikačních poruch; nácvikům vedení porad; rozvoji komunikačních dovedností; pomoc při rozjezdu týmů a jejich vedení; techniky pro tvůrčí řešení složitých úkolů; management audit, projekty profesního růstu, koučování, individuální poradenství; mapování a zvládání stresu, nácviky autoregulačních technik; osobní rozvoj a psychoterapii. Vede výcvik dalších psychoterapeutů v rámci SUR. S naším centrem spolupracuje jako lektor přes 25 let.


 
 

PhDr. Ludmila Chrášťanská

Ludmila vede od roku 1994 centrum osobního rozvoje v Nesměni. Má výcvik v holotropním dýchání u prof. Grofa, několikrát mu asistovala na workshopech v Brazílii, Itálii a Švýcarsku. Je učitelkou a mentorkou tanců univerzálního míru, které studovala v Německu a Švýcarsku. Má výcvik v sufi soulworku u Mariam Baker, které se říká "porodní bába duší". Cítí se být inspirovaná k vedení rituálů pro mladistvé a pro ženy. Učila se od Jyoti, od šamanů v Brazílii a v Peru, má indiánského učitele, dovolené tráví na vipassana nebo sufi retreatech, baví ji spojování různých duchovních cest. Poslední roky si užívá i "babičkovské" role.


 
 

Pavla Kovaříková

Pavla Kovaříková (1972) se narodila s těžkým očním onemocněním, v dětství měla jen zbytky zraku. Od patnácti let je zcela nevidomá. vystudovala bakalářský stupeň tlumočnictví - překladatelství (angličtina) na Univerzitě Karlově, poté magisterský obor psychologické poradenství v práci s dospělými na West Chester University of Pennsylvania v USA. V roce 1992 získala medaile na zimních a letních paralympijských hrách v atletickém běhu a běhu na lyžích, závodně také doplňkově plavala. Ve své profesní dráze kloubí práci s angličtinou a aktivity ve prospěch zrakově postižených (poradenství, lektorování vzdělávacích a zážitkových programů, publikační činnost). V roce 2014 se svými kolegy založila neziskovou organizaci s názvem Rozhledna - poradenské služby pro život s těžkým zrakovým postižením, z. ú. (www.rozhledna.info). Kromě radosti z pohybu a sportování všeho druhu se Pavla dlouhodobě věnuje výtvarné tvorbě, má za sebou ilustrování sedmi knih a je na příklad autorkou kresby světlušky využívané v celostátní kampani Nadačního fondu Českého rozhlasu ve prospěch nevidomých. Se svým mužem Štěpánem mají šestiletou Martu, před rokem si vzali do péče malého Míšu, kterému jsou dnes dva roky. Ke smečce Kovaříkových dále patří také vodicí fenka labradorského retrievera jménem Dora.


 
 

Jana Sklenářová

Je žena, matka, kamarádka, přítelkyně, komunikativní, odvážná, veselá, zdravě zvídavá, zářící žena. Má dar naslouchat a uvidět lidská trápení. Je průvodce, poradce, kouč při hledání cesty životem. Vede Ženské kruhy, je lektorkou kurzů radostného žití. Má ráda smích, tanec a hudbu přírody. V její práci ji inspirují techniky Emotional Release, Yuen Method, NLP, rodinné konstelace, koučink. Na základě svých životních zkušeností pochopila, že nemusíme být obětmi okolností, ale máme právo jít cestou vlastní spokojenosti a vnitřního naplnění.