Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Prozpívaný víkend  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 7.-9.4.  
  Vložné: 2400 Kč  
   
Se Zdeňkem Hourou.

Mantry, posvátné zpěvy, chantingy jsou živou součástí většiny duchovních kultur na Zemi. Jsou to písně oslavující jedinečnost života a vyjadřující lidskou touhu po pravdě, jednotě, po vnitřním osvobození. Budeme si spolu zpívat tyto krásné a jednouduché písně a přitom se nořit do království harmonií. Harmonií kouzelných i povznášejících a v této atmosféře můžeme pocítit napojení na Zdroj. Všechno se naučíme společně na místě, je to zpívání i pro začátečníky, pro ty, kteří nemají zkušenost se svým hlasem, i pro toho, kdo rád zpívá, kdo by rád ale neumí, zúčastnit se mohou všichni bez ohledu na míru zkušeností. Nezáleží na tom, co máte, či nemáte "odzpíváno", důležité je uvolnit se a nechat hlas plynout. Každý může zpívat, jen je třeba chtít a svůj hlas v sobě najít. Jak praví Africké přísloví: "Umíš-li chodit, umíš tancovat, umíš-li mluvit, umíš také zpívat". Zpěv je přirozený, nejlepší způsob, jak se dostat do kontaktu se svým vnitřním hlasem, se svou vnitřní silou. Při zpěvu se nám často dostává léčení, prožíváme klid, mír a pocit bytí teď a tady. Důležitější, než to, jak náš hlas zní, je zpívat celým srdcem, to je ten nečistější projev. Skrze zvuk mnoha hlasů a jejich harmonii se může naše touha po kráse a jednotě ve světě stávat realitou. Prozpívaný víkend je krásnou cestou harmoniemi ke sjednocení.

 

  o lektorech    
  Zdeněk Houra:

"K hudbě jsem měl vždy blízko, protože u nás doma zněla téměř neustále. Na cestu poznání jsem se vydal před lety díky své ženě Martině. Na kurzech Modré Alfy manželů Velechovských a Reiki manželů Daňkových jsem se seznámil s mantrami. Další cesta byla přes Dances of Universal Peace, taneční campy a různé kurzy práce s hlasem, kde jsem poznával další možnosti zpěvu a použití hlasu a stále více mne zpívání bavilo. Na jednom z prvních mezinárodních campů v Čechách jsem potkal úžasnou učitelku zpěvů Barbaru, díky níž mám možnost tyto zpěvy u nás předávat dále. Dnes máme v Plzni již dvanáctým rokem pravidelné setkávání v otevřených skupinách, kde si zpíváme pro radost a pro potěšení, také vedu společné zpívání na mezinárodních tanečních kempech v Nesměňi a na esoterických festivalech, zpívám s Gregoriánskou scholou a ve vokálním kvintetu. Mé motto je - zpěvem za svět krásnější a radostnější."