Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Pocity - africká cesta k léčení  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 24.-26.11.  
  Vložné: 3100 Kč  
   
 

S Elke Waclawiczek Nozinyanga z Rakouska (s tlumočením)

Elke jsme pozvali znovu, protože zkušenost s ní byla velmi autentická a přínosná. Letos se seminář zaměřuje na emoce a pocity.

Ty nás provázejí celý život a my je posuzujeme podle svých osobních zkušeností, podle našeho způsobu začleňování se do společnosti (socializace), ale i podle našeho kulturního původu a směrování.

Existují kultury, které se dokážou plně odevzdat smutku a tento pocit velmi pozitivně oceňovat. Existují kultury, které dokáží plně využít sílu vzteku a zvládnou tak pozitivně proměnit situace, které by se mohly zdát na první pohled bezvýchodné.

Pocity samy o sobě nejsou špatné ani dobré. To, že se v souvislosti s některými z nich necítíme dobře, je způsobeno formou, jak s tím či oním pocitem nakládáme.

Neprožité emoce nám mohou často způsobovat stavy izolace, prázdnoty nebo mohou dokonce vést k nemoci.

Přitom veškeré pociťování je tu vlastně pro nás, má nás přivádět do pozemské síly a plnosti.

Odhalme na tomto semináři společně zcela novou stránku našich nejhlubších pocitů. Dovolme si otevřít znovu naše nejtajnější dveře. A to vše v lásce a úctě k jedinečnosti plánu naší duše a celému pozemskému bytí.

Jedna z účastnic několika seminářů s Elke nám napsala:

"Workshopy s Elke mi ukázaly, že smutek je akceptovatelná součást mého lidského bytí. Mohu být upřímnější sama k sobě a svým pocitům, aniž bych přitom zapomněla svou pravdu. Obzvláště společné truchlení mi ukázalo, že smutek je součástí světa pocitů každého z nás, coby člověka. Elke ve mně zvědomila to, že každá emoce má právo tu být a že pro každou existuje ten správný čas a to správné místo. Můj odžitý smutek dělá místo mé žité radosti. Elke vytváří prostor tak plný soucítění, cenné svobody a bezpodmínečné lásky, že každý pocit, ať už je to vztek, smutek nebo radost, má prostor na to, být prožit. Akceptování mnou vyjádřeného vzteku je obzvlášť uspokojující pocit, který mě nechává cítit mou sílu a schopnost jednání v mém životě. Procítit, že je v pořádku křičet (řvát), řádit (běsnit), nechat, tak říkajíc, "přetéct hrnec", je tak osvobozující, že mě to nechává opět cítit mou vlastní sílu. Navzdory všem prožitým emocím nám Elke dokáže připomenout klidnou sílu v našem středu, naši duši. Díky workshopům s Elke se dostávám vždy o krok blíž k mému lidství v jeho celistvosti."
 

  o lektorovi    
  Elke Waclawiczek Nozinyanga

Elke o sobě říká: V době, když jsem ve svém životě prožívala hlubokou krizi, jsem měla štěstí, že jsem našla skvělé učitele, jako je Patricia Angove, Dalai Lama, Virgnia a Credo Mutwa. Nakonec jsem skončila v Jižní Africe. Díky Credovi a Virginii Mutwa jsem poprvé objevila své africké kořeny. Dlouho jsem studovala a trénovala a stala se ze mě Sangoma (tradiční africká léčitelka) v Soweto a po nějakém čase mne nechali moji předkové Ju'Hoansi a Kungclan žít v Kalahari. Ve svém workshopu používám vše, co jsem se naučila díky mým duchovním prožitkům pro podporu a pomoc všem ostatním- se vší láskou, co mám.