Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Jóga a mindfulness - cesta k blaženosti jogína  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 29.6.-1.7.  
  Vložné: 2900 Kč  
   
 

S Václavem Wortnerem a Michalem Dvořákem.


VIDEO KE KURSU:
https://www.youtube.com/watch?v=0UbZtYVHXb8&feature=youtu.be

Co je podle jogínů podstatou lidské radosti a štěstí? A jak se na to dívá mindfulness a západní věda? V rámci víkendu propojujeme dynamiku jógy a klid meditace, dva koncepty, které máme rádi, studovali jsme je a pomáhají nám v životě. Přijeďte se zastavit před vypuknutím léta!

Víkend jsme sestavili z propojených programů, které vás možná dovedou až k blaženosti jogína. Střídáme jógu (a karma jógu) s cvičeními mindfulness. Budeme prohlubovat všímavost k tomu, co děláme - ke cvičení, k jídlu, k práci, odpočinku i rozhovoru s druhými. Zároveň budeme zjišťovat, zda a jak se tím ovlivňuje náš pocit radosti a štěstí. V rámci víkendu se dotkneme témat: usilování a neusilování, osobní moudrost (naše i našeho těla), vnitřní a vnější zdroje štěstí, závislosti a mysl začátečníka.

Přístupy, na kterých stavíme:

Jóga je "jemný trik, jak zastavit mysl." Tak zní jedna z mnoha definic tohoto prastarého indického systému, z něhož známe především třetí kapitolu - protahování, dechová cvičení a pozice. Budeme se věnovat i dalším sedmi kapitolám a všemu, co jsem se naučil v Indických ášrámech a co mi přijde smysluplné i v těchto končinách.

Mindfulness nabízí cestu k většímu porozumění naší mysli, emocí a vlastního těla. Díky tomu máme možnost být více "nad věcí" a mít osobní i pracovní život více ve svých rukou. Mindfulness je vědecký přístup inspirovaný východní filosofií, jehož začátek se datuje do roku 1979 na UMass Medical School v USA.


 

  o lektorovi    
  Václav Wortner.

Lektor, psycholog, herec, improvizátor a učitel jógy. Na DAMU zkoumám využití improvizace a herectví v práci lektora. Vystudoval jsem psychologii na FSS MU. Jógu jsem studoval v Indii. Mojí největší výzvou bylo vedení kurzu osobního rozvoje v nepálském Himáláji.
 

  Michal Dvořák.

Absolvoval jsem výcvik mindfulness (MBSR) a mindful eating training na UMass Medical School. Své zkušenosti dále prohlubuji na tichých retreatech. Vedle toho je mou velkou praxí můj každodenní život, kde aktivně mindfulness využívám. Absolvoval jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR). Baví mě cestovat po světě, trénovat kung-fu, cvičit s kettlebellem, vzdělávat se a pravidelně meditovat.