Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Hlas - projev osobnosti  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 25.-28. 5.  
  Vložné: 3300 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Budeme navazovat na získané poznatky a dál rozvíjet své schopnosti, vedoucí k autentickému projevování. Práci zaměříme nejen na kultivaci mluveného projevu, ale budeme se věnovat také zpěvu, konkrétním písním, kánonům i sborovým tvarům. Mohou se zúčastnit i nováčci.


 

  o lektorovi    
  MgA.Ivana Vostárková

Vystudovala na KALD pražské DAMU obor loutkoherectví, herectví. Po studiu spolupracovala s režiséry K.Makonjem, I.Krobotem, A.Krobem, účinkovala v ČT, ve filmu…jako asistentka režie s Evaldem Schormem. Souběžně se věnovala pedagogické práci hlasového školení pro divadla, rozhlas. Od r.1995 hlasovým pedagogem DAMU, v současné době vyučuje na třech katedrách i metodiku výuky oboru. Zabývá se výzkumem vztahu psychiky, fyziologie a hlasotvorby, hlasovou analýzou, spolupracuje na výzkumu vztahu Feldenkraisovy metody a tvorby hlasu. Zabývá se školením handicapovaných (neslyšící, nevidomí…..), systematicky školí pedagogy, televizní moderátory (ČT), spolupracuje se vzdělávacími agenturami (Pragoeduca, AHA…), pořádá semináře pro instituce (ARTAMA, CTD, Institut pro Biosyntézu, Centrum Nesměň…..), školí muzikoterapeuty. Věnuje se i individuální výuce herců a zpěváků (David Koller, Jan Budař, Lenka Dusilová, Aneta Langerová…).