Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Centru Nesměň
 
     

 

  Hlas pro mluvu, hlas pro zpěv  
  Kde: Nesměň u Českých Budějovic
 
  Kdy: 28.9.-1.10.  
  Vložné: 3300 Kč  
   

S Ivanou Vostárkovou, pedagogem DAMU.

Kurz vhodný pro ty, co se již některého kurzu s Ivanou zúčastnili, ale mohou přijet i začátečníci. Budeme se věnovat dále svému tělu jako nástroji hlasu, abychom mohli vědomě odstranit vše, co našemu svobodnému hlasovému projevu ještě brání. Toho si budeme užívat v rozmanitých formách hledáním společných a rozdílných vlastností hlasu pro mluvu a zpěv. Také se zaměříme na sdělování před druhými a na práci s trémou.


 

  o lektorovi    
  MgA. Ivana Vostárková

Vystudovala na KALD pražské DAMU obor loutkoherectví, herectví. Po studiu spolupracovala s režiséry K.Makonjem, I.Krobotem, A.Krobem, účinkovala v ČT, ve filmu…jako asistentka režie s Evaldem Schormem. Souběžně se věnovala pedagogické práci hlasového školení pro divadla, rozhlas. Od r.1995 hlasovým pedagogem DAMU, v současné době vyučuje na třech katedrách i metodiku výuky oboru. Zabývá se výzkumem vztahu psychiky, fyziologie a hlasotvorby, hlasovou analýzou, spolupracuje na výzkumu vztahu Feldenkraisovy metody a tvorby hlasu. Zabývá se školením handicapovaných (neslyšící, nevidomí…..), systematicky školí pedagogy, televizní moderátory (ČT), spolupracuje se vzdělávacími agenturami, pořádá semináře pro instituce, školí muzikoterapeuty. Věnuje se i individuální výuce herců a zpěváků (David Koller, Jan Budař, Lenka Dusilová, Aneta Langerová…).