Centrum osobního rozvojePár slov o nadacikontaktPrincipy holotropního dýchánípřihláška na akce v roce 2009zajímavé odkazy
Program kurzů

<< zpět na Program
KURSY v Praze
 
     

 

  Čtyři cesty křesťanské mystiky  
  Kde: Praha (přesné místo napíšeme přihlášeným)
 
  Kdy: 21.-22.1.  
  Vložné: 1600 Kč  
   

S Adamem Borzičem.

Mystika je vnitřní dimenzí každé duchovní tradice - i té křesťanské. V tomto semináři se seznámíme s tradicí křesťanské mystiky a to prostřednictvím velkých mystiků minulosti (např. Mistra Eckharta, Hildegardy z Bingen, Jana z Kříže, Františka z Assisi.) i učení současných křesťanských duchovních učitelů ( např. teologa a kněze Matthewa Foxe a teoložky a mystičky Dorothee Sölle). Budeme putovat po čtyřech cestách: skrze via positiva budeme oslavovat zázrak stvoření, vtělení a lidské důstojnosti, via negativa nás ponoří do tajemství nelpění, ticha a bolesti, via creativa nás poučí o kráse, rození obrazů a mystériu tvorby a via transformativa nás povede cestou společenství, soucitu a prorocké spravedlnosti. Součástí kurzu bude uvedení do tradičních křesťanských duchovních cvičení jako jsou např. Ježíšova modlitba, lectiodivina, imaginativní meditace a kontemplativní modlitba.


 

  o lektorovi    
  Adam Borzič
Adam Borzič (nar. 1978) je básník, dramaterapeut a religionista. Studoval teologii, religionistiku a absolvoval dramaterapeutický výcvik. Dosud vydal tři básnické knihy Fantasía (spolu s P. Řehákem a K. Bouškou, 2008), Rozevírání (2011) a Počasí v Evropě (2013). Přeložil řadu knih z oblasti spirituality, antroposofie a hermetismu, včetně knih od NeilDouglas-Klotze (Saadiho) Skrytá evangelia a Meditaci o Genesi. Pravidelně přednáší v klubu CollegiuLucis o západních esoterních tradicích. Vedle hermetických tradic se v současnosti zabývá i spiritualitou současného papeže Františka. Pro Centrum Nesměń již vedl několik programů, m.j. i jako spolupracovník Ivana Štampacha.